OIDFA kongress 2012 (Caen, Prantsusmaa)
perignon 24. juuli 2012
Rahvusvahelise Niplis- ja Nõelpitsi Organisatsiooni (OIDFA) 15. kongress toimus 6.-8. juulini 2012 Caenis, Prantsusmaal. 
OIDFA-sse kuulub seitse Eesti pitsitegijat. Caeni kongressist võttis neist osa viis, teiste seas Kristiina ja Priit Halberg.
OIDFA kongressid on alati suursündmus, milleks valmistutakse mitu aastat. Normandia põhjaosas asuv Caen valiti OIDFA 15. kongressi toimumiskohaks juba 2007. aastal.

Kongressi eel võisid soovijad osaleda seitsmel erineval kolmepäevasel kursusel, et õppida näiteks Alenconi või Luxeuili nõelpitsi või modernse niplispitsi võtteid.

OIDFA kongress algas 6. juulil organisatsiooni peaassambleega, millele järgnes OIDFA nõukogu istung. Alates Caeni kongressist kuulub OIDFA nõukokku Eesti esindajana Kristiina Halberg.

Caeni kongressikeskuses oli üles seatud 21 riigi, teiste seas ka Eesti väljapanekud. Publiku preemia parima kujunduse eest pälvis Sloveenia,  tutvustades oma riigi looduskaitse all olevaid taimi - niplispitsist piltidena. Lisaks esinesid väljapanekutega OIDFA töörühmad Saksamaalt, Hollandist ja Hispaaniast.

Suures müügisaalis pakkus oma kaupu ja teenuseid üle 60 organisatsiooni ja firma. Osta võis kõike pitsiga seonduvat - nii mustreid, raamatuid, niite, pitsipulki, pitsitegemise abivahendeid kui ka valmistoodangut.


Lia Looga ja Kristiina Halberg OIDFA kongressil Caenis.

Kongressi raames toimus mitu huvitavat loengut, samuti korraldati Caeni linnaekskursioone ja väljasõite naaberlinnadesse. Kongressi järel aga toimus nädalane ringreis Prantsusmaa pitsikeskustes.
Caeni kindluses, mis rajati juba William Vallutaja ajal 11. sajandil, oli avatud erinäitus 19. sajandi pitsidest ja kostüümidest.
Caeni raekojas võis tutvuda Prantsusmaa erinevate pitsipiirkondade väljapanekutega ning jälgida pitsimeistrite tööd.
Caeni Sepulcre kirikus oli aga fantastiline näitus kaasaegsest pitsist ning selle erinevatest kasutusvõimalustest.
 
Pärast kongressi külastasid Priit ja Kristiina Halberg ning Penelope Piip ka Caeni lähedal asuvat Bayeux'd, kus tutvusid maailmakuulsa vaibaga, mis kujutab William Vallutaja sõjaretke Inglismaale 1066. aastal ning seal toimunud Hastingsi lahingut. Samuti väisasid nad kohalikku pitsikeskust.
Pariisis tutvusid Kristiina ja Priit Halberg ka maailma ainsa täielikult lehvikutele pühendatud muuseumiga (Musée de l'Eventail) ning käisid Louvre'is asuvas moe- ja disainimuuseumis.
 
OIDFA kongressil ja Pariisi lehvikumuuseumis tehtud fotosid võite vaadata:

Järgmine OIDFA kongress toimub 2014. aasta 11.-13. juulil Austraalia lõunaosas Adelaide'is.
2016. aastal korraldatakse OIDFA kongress taas Euroopas - Sloveenia pealinnas Ljubljanas.
Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: