Näitus "Eesti rahvuslikud pitsid - minevik ja tänapäev", Lepoglava, Horvaatia
perignon 28. september 2009
Lepoglava, 17.-20. september
MTÜ Rahvuslikud Pitsid sai kutse osaleda 13. rahvusvahelisel pitsifestivalil Lepoglavas juba mai alguses 3. Narva pitsinäitusel.
Leppisime korraldajatega kokku, et tutvustame nii rahvuslikke pitse rahvarõivastel kui nende pitside tänapäevaseid kasutusvõimalusi.

Lepoglavasse viisime 50 eksponaati - rahvarõivakäised, tanud, pottmütsi, põlle, mitu heegelpitsi, pitsidega kostüümi ja kleidi, laualinikud, pitsiornamendiga keraamika, järjehoidjad, lipsu, pitsidega kaunistatud klaasist küünlaalused, käekotid, samuti erinevate niplispitside näidised.
Kaasas oli ka arvukalt fotosid, mis tutvustasid rahvuslikke pitse.
Näituse kohta koostasime ingliskeelse kataloogi, et külastajad saaksid soovi korral põhjalikumat informatsiooni eksponaatide kohta.

Tänavuse pitsifestivali põhiteema oli sakraalpitsid - kirikupitsid, vaimulike riietusel kasutatavad pitsid, samuti religiooni temaatikaga pitsid. Põhinäitusest võtsid osa Horvaatia, Sloveenia, Ungari, Belgia, Prantsusmaa ja Saksamaa.

Lepoglava pitsifestivali raames toimus suur laat, kus võis osta kohalikku käsitööd, aiasaadusi, veini ja muud head-paremat.Pitsifestivali peamine eesmärk on aidata kaasa sellele, et umbes 4000 elanikuga Lepoglavat ei seostataks ainult linnas asuva suure vanglaga, mis rajati 1854. aastal laiali saadetud katoliku kiriku mungaordu kloostri asemele.Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: