MTÜ Rahvuslikud Pitsid suvised projektid
perignon 22. august 2010

MTÜ Rahvuslikud Pitsid liikmed osalesid sel suvel mitmel huvitaval üritusel - korraldades nii näitusi kui täiendades oma teadmisi kursusel.

17.-20. juunil osalesime 29. Idrija pitsifestivalil Sloveenias näitusega "Eesti rahvuslikud pitsid - minevik ja tänapäev", millel tutvustasime eesti rahvarõivaid, rahvarõivapitse ning nende tänapäevaseid rakendamisvõimalusi. Tegemist oli esimese sellise näitusega Idrija festivalil ning külastajate hinnangud olid väga positiivsed.

 

1.-7. augustini osalesime Saksamaal Schönsees (Baierimaal) juba viiendat korda Saksa Niplispitsi Seltsi korraldataval suvekursusel pitsiõpetajatele ja -huvilistele. Õppisime erinevaid pitsistiile ning ka pitsimustrite joonestamist, neid teadmisi saame rakendada eesti rahvuslikele pitsidele uute kasutusvõimaluste leidmisel.

 

Suviseks ürituseks saab ka pidada perekond Halbergi perenäituse korraldamist Tallinnas Nõmme muuseumis (endises Nõmme jaamahoones, Jaama 18) 14. augustist 10. septembrini. Näitus on avatud teisipäevast reedeni kell 10-17 ja laupäeval kell 10-16.

Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: