Grundtvigi projekti 2. kohtumine - L'Aquila
perignon 11. detsember 2011

Grundtvigi projekti 2. kohtumine toimus 1.-4. detsembrini 2011 Itaalias L'Aquilas. Korraldajaks oli Itaalia osapool - Abruzzo maakond.

L'Aquila ja selle ümbruses toimus 6. aprillil 2009. aastal võimas maavärin, mis nõudis 309 inimese elu ja jättis kümned tuhanded peavarjuta. Suur osa L'Aquila vanalinnast on endiselt suletud tsoon, mida ööpäevaringselt valvavad sõjaväelased. Loata sisenemisel keelutsooni võib oodata kuni 2000 euro suurune trahv või halvemal juhul vangistus. Peaaegu kõik hooned, mis asuvad "avatud tsoonis" on samuti toestatud, et hoida ära võimalikke varinguid. Kogu selle tõelise hävingu nägemine oli masendav. Loodetavasti suudetakse see linn kunagi uuesti taastada ja üles ehitada.

Grundtvigi 2. kohtumine toimus Abruzzo maakonna välissuhete osakonna ruumides, kuhu oli üles pandud ka eelmise projekti raames valminud tööd - kolm koopiat 17.-19. sajandi aadlike kleitidest koos tolle ajastu pitsidega. 
Projekti koordinaator Rita Di Matteo andis ülevaate projekti hetkeseisust, iga osapool tutvustas seda, mida on jõutud eelmisest kokkusaamisest alates teha.
Seejärel tutvusime Abruzzo maakonna erinevate pitside näidistega ning kohtusime pitsimeistritega, kes osalevad projekti elluviimisel Itaalias.

Kohtumise teisel päeval külastasid kõik osalejad väikest mägilinna Scannot, mis on üks Abruzzo maakonna niplispitsi keskustest. Kohalikud meistrid tutvustasid oma loomingut ning korraldasid õpitoa, kus igaüks sai proovida Scanno pitsi tegemist. Samuti arutasime, kuidas kasutada vanu pitsitegemise traditsioone tänapäevastes vormides.

Kristiina ja Priit Halberg tutvustasid eesti rahvuslike pitside kasutamise võimalusi. Eesti pitsitooted pälvisid  suurt tähelepanu.

Kohtumisel otsustati, et projekti raames loodavad tööd peavad soovitavalt olema valmis juba 2012. aasta lõpuks, et neid siis pildistada ja koostada rahvusvaheline kataloog. Projekti tööde näitus toimub 2013. aasta juulis, kuid mitte Leipzigis nagu varem kavandati, vaid Dresdeni lähedal Dohna muuseumis. Näitus liigub ilmselt edasi veel mitmesse Saksamaa linna.


Niplispitsi õpituba Scannos

Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: