Grundtvigi õpikoostöö projekt (2011-2013)
perignon 18. oktoober 2011
MTÜ Rahvuslikud Pitsid sai veebruaris kutse osaleda rahvusvahelises Grundtvigi õpikoostöö projektis "Fashion Accessoires and Jewellery in Lace", mis on kavandatud aastateks 2011-2013.
Projektis osalevad: Regione Aburzzo, Itaalia (koordinaator), Forum Alte Spitze (Saksamaa), Hotel de la Dentelle (Prantsusmaa), Česka palicka (Tšehhi) ja MTÜ Rahvuslikud Pitsid (Eesti).
 
Projekti toetab Euroopa Komisjoni hariduse ja kultuuri peadirektoraadi "Elukestva õppe programm".

 

Projekti sihtgrupiks on niplispitsi õppimisest ja tegemisest huvitatud täiskasvanud inimesed olenemata vanusest.
Projekti ühine nimetaja on pitsi tegemine, mis andis minevikus naistele võimaluse siseneda tööturule ning toetada majanduslikult oma perekonda ilma, et oleks loobutud oma igapäevastest tegemistest ema ja abikaasana.
 
Pitside tegemist on läbi sajandite peetud väga nõudlikuks käsitööharuks, mis levis erinevate tehnikate ja stiilidena üle kogu Euroopa.
 
See on alus ühiste ajalooliste ja kultuuriliste juurte taasavastamiseks ning rikkaliku kultuuripärandi ja
traditsioonide taasavastamiseks ja säilitamiseks.
 
Varasem partnerlus on näidanud, et koostöö võib edendada niplispitsi valmistamise kogemusi ja kvaliteeti ning toodete atraktiivsust tarbijate seas, kes eelistavad originaalsust ja hindavad kõrgelt käsitööd.
 
Projekti eesmärk on jagada kogemusi, töövõtteid ja innovaatilisi ideid moeaksessuaaride ja ehete loomisel niplispitsi kaudu.
 
Samuti on eesmärgiks säilitada ja arendada seda käsitööharu, suurendada noorte ja vanemate põlvkondade huvi niplispitsi vastu ning tuua sellesse traditsiooniliselt naiste tegevusvaldkonda ka mehi.
 
Erinevaid Euroopa pitsikeskusi ühendava projekti raames on kavas korraldada töökohtumised, töötoad, näitused, konverentsid, samuti anda välja kataloog valminud töödest.
 
Kavandatav teadmiste ja kogemuste vahetamine, kultuuride erisuse tunnetamine ja koostöö aitab kaasa iga projektis osaleja arengule käsitöö valdkonnas, kultuuridevahelise dialoogi edendamisele. Samuti suurendab see võimalusi edasiseks ettevõtluseks käsitöö ja moe valdkonnas, loovust ja
konkurentsivõimet.
 
Projekt julgustab ja stimuleerib koostööd organisatsioonide vahel, samuti aitab ta hoida niplispitsi kadumise ohust ning säilitada seda Euroopa jaoks tähtsa kultuuripärandina.
 
Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: