Niplispitsi tegemine vabaõhumuuseumis
perignon 24. juuni 2009
Nädal Eesti vabaõhumuuseumis
Veetsime nädala (15.-21. juunini) Tallinnas vabaõhumuuseumis Nuki talus niplispitsi tehes ja seda käsitööliiki tutvustades.
Esimene päev oli ebameeldivalt jahe ja vihmane, nii et pidime sooja saamiseks isegi kasukad selga panema. Järgmised päevad olid palju paremad ja töisemad.
Kristiina otsustas teha ümmarguse paelpitsist ornamendi, kasutades kaunistuseks pärleid. Kõigile uudistajatele meeldis just pärlid väga. Ornamendis on ühtekokku 3744 pärlit. 40 tunniga valminud töö läbimõõt on 26 cm.
Mina (Priit) tegin Vaivara käistepitsi mustrit kasutades liniku serva. Tore on katsetada vanu pitsimustreid uuel otstarbel. Katsetada ja teha võib ju kõike.
Nädala jooksul külastas meid arvukalt välisturiste. Osa neist olid siiralt imestunud, et Eestis tehakse samuti niplispitsi. Veelgi imestunumad olid nad siis, kui ütlesime, et oleme käinud seda juba viimased kolm aastat Saksamaal suvekursusel õppimas.
Lisaks turistidele käisid meil külas ka kohalikud elusad püsieksponaadid - metskitse tall, põdravasikas ja siil. Tõeline elamus.
Pilte sellest nädalast saab vaadata meie fotode saidil www.flickr.com/photos/perignon


Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: