15. Lepoglava pitsifestival, Horvaatia
perignon 18. oktoober 2011
MTÜ Rahvuslikud Pitsid osales 22.-25. septembrini 15. Lepoglava pitsifestivalil Horvaatias näitusega "Vanade mustrite uus elu". Näituse aitas Horvaatiasse Eesti Kultuurkapital. 
Tänavuse pitsifestivali teema oli "Vabakäepits - ühised Euroopa juured". Festivalist võtsid näitustega osa Horvaatia, Sloveenia, Saksamaa, Ungari, Itaalia, Venemaa, Eesti, Belgia, Hispaania.

Eestist oli tänavu kaks näitust - MTÜ Rahvuslikud Pitsid (Kristiina ja Priit Halberg, Tallinn)  ja Eesti Pitsi Gild (Olga Kublitskaja, Narva).
Ungari tutvustas traditsioonilist Halasi nõelpitsi, Itaaliat esindas Associzione Novedratese per la Promozione del Pizzo.
Hispaania ja Belgia tutvustasid niplispitsi kasutusvõimalusi sisekujunduslike elementide ja seinapiltidena.
Horvaatiat esindasid pitsimeistrid Hvarist, Pagist, Sv. Marijast, Lepoglavast, Sikirevcist, Trgist (Ozaljist) ja Splitist. Samuti tutvustasid oma kogudes olevaid vabakäepitse Zagrebi etnograafiamuuseum ning kunsti- ja tarbekunstimuuseum.
Sloveeniast olid näitused Idrijast, Žirist ja Železnikist.
Venemaa näituse korraldas Jelena Gorbunova koos oma pitsistuudioga.
Saksamaa näitus erinevatest Euroopa riikidest pärit vabakäepitsidest põhines Marianne Stangi erakogul.

Saksa Niplispitsi Seltsi endine president Marianne Stang korraldas pitsifestivali raames ka vabakäepitsi töötoa, millest Kristiina ja Priit Halberg ka osa võtsid. 


Lepoglava niplispits


Osa MTÜ Rahvuslikud Pitsid näitusest Lepoglava pitsifestivalil  (vasakpoolne kostüüm - autor ja teostus Aino Hunt, keskmine ja parempoolne kostüüm - autor Kristiina Halberg, pitsid valmistas Priit Halberg)


Kristiina Halberg õpib Marianne Stangi kursusel vabakäepitsi

Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: